Dziś jest: 23.08.14   Godz: 01:35   Liczba artykułów: 7770
↑ Zobacz także inne portale naszej grupy ! ↑

Przyszłość technologii produkcji palet w Polsce

(01/2010)
Silna konkurencja na europejskim rynku paletowym wymusza na producentach palet podnoszenie jakości produkowanych palet oraz obniżanie jednostkowych kosztów produkcji. Ponieważ ceny surowca i siły roboczej nie mają tendencji spadkowej, jedynym rozwiązaniem jest automatyzacja produkcji.

Na tym polu jest jeszcze wiele do zrobienia, choć pojawiają się już liderzy rynku, którzy chcą zainwestować w najnowocześniejsze linie do produkcji palet. Poszukując najkorzystniejszej oferty na maszyny, wszyscy zwracają uwagę na relację jakości do ich ceny oraz wydajności.
Dużo popularnością na rynku cieszą się maszyny produkcji firmy Vector z Kalisza, której właścicielem jest Stanisław Łuczak. To znana postać w „świecie paleciarskim”, dlatego postanowiliśmy porozmawiać z Nim na temat przyszłości technologii produkcji palet.
Od Stanisława Łuczaka otrzymaliśmy informację, iż po majowej inauguracji zbijarki zasypowej na gwoździe luzem jej popularność jest bardzo duża, gdyż producenci docenili jej wysokie walory użytkowe. To efekt wprowadzenia w firmie Vector dokładnej kontroli odbiorczej maszyn, ukierunkowanej na ich niezawodność. W obniżaniu kosztów produkcji ogromne znaczenie ma bowiem utrzymanie ciągłości produkcji.
Stanisław Łuczak odkrył nam rąbek tajemnicy na temat debiutującej wkrótce najnowocześniejszej linii do produkcji palet o wydajności 300 palet/godz.
W jej skład będzie wchodziło sześć maszyn, w tym dwie zbijarki z automatycznym podawaniem wszystkich desek oraz wsporników, wypalarka oznaczeń, obcinarka naroży, frezarka dolnych desek oraz sztaplarka układająca palety w gotowe stosy. Do obsługi całej linii potrzebnych będzie tylko pięciu pracowników, co będzie się przekładać na najniższy koszt jednostkowy wyprodukowanej palety wśród oferowanych maszyn na rynku europejskim.Zobacz także:

« powrót

Wyszukaj w portalu

Aktualne wydanie

Maszyny_01_2010

› Przeczytaj on-line! ‹

Numer: 01/2010
Archiwum

Panel użytkownika

Twój e-mail
Hasło
        globalvanet.com