Dziś jest: 30.08.14   Godz: 20:12   Liczba artykułów: 7770
↑ Zobacz także inne portale naszej grupy ! ↑

Kombajn do drewna kominkowego

26.09.2011
Fiński kombajn do produkcji drewna kominkowego Sami-Autochopper to najświeższe urządzenie w ofercie firmy Serafin-Maszyny. Jeden egzemplarz już pracuje u przedsiębiorcy z Nysy. A zaprezentowany na wrześniowych targach leśnych w Rogowie wzbudził duże zainteresowanie.

Sami-Autochopper to automatyczna piło-łuparka, która produkuje drewno opałowe z wstępnie przyciętych kłód. Mimo że jest urządzeniem automatycznym, to może pracować także w trybie ręcznym bądź półautomatycznym. W standardowym wyposażeniu znajduje się przenośnik podający kłody i wyładowujący pocięte drewno. Rodzaj sterowania zależy od zakupionych urządzeń dodatkowych. Przy sterowaniu manualnym wykorzystuje się joystick, dzięki któremu ustawia się pożądaną długość rozłupywanych kłód.Kłodę układa się na przenośniku podającym ręcznie bądź dzięki podnośnikowi hydraulicznemu, dostępnemu w wyposażeniu opcjonalnym. Jest ona transportowana w stronę zespołu cięcia, który tnie ją na zadane długości. Tak przygotowane drewno jest przepychane do rynny, a tłok wprawia w ruch klin rozszczepiający. Na podstawie pomiaru średnicy uzyskanego podczas cięcia, klin ustawia się automatycznie bądź półautomatycznie na środku rozłupywanej kłody. Rozłupane na części drewno trafia do przenośnika, którego ustawienie może być regulowane. Dzięki niemu rozłupany surowiec jest transportowany w odpowiednie miejsce – np. do podstawionej przyczepy. Umieszczony na końcu przenośnika separator segreguje odpady i pozwala na uzyskanie tylko wyselekcjonowanego drewna opałowego.

W trybie półautomatycznym urządzeniami również steruje się ręcznie przy użyciu joysticka. Różnica polega na tym, że pas przenośnika podającego podaje drewno automatycznie, zgodnie z wstępnie ustawioną długością i wybraną optymalizacją. W trybie automatycznym wszystkie funkcje rozpoczynają się i kończą zależnie od programu, po umieszczeniu przez użytkownika surowca na przenośniku podającym. Urządzenie wykrywa zacięty łańcuch tnący w sposób automatyczny, uwalnia go i kontynuuje proces. Ruch urządzeń odbywa się za pomocą układu hydraulicznego, który jest sterowany zaworami, kontrolowanymi przez program automatyzacji. Pompy hydrauliczne pracują dzięki silnikowi elektrycznemu bądź WOM ciągnika. Ta druga możliwość pozwala na pracę w terenie. Oba przenośniki: podający i wyładowujący muszą być złożone na czas transportu i zabezpieczone specjalna taśmą. Kombajn można przewozić np. ciągnikiem z trzypunktowym zaczepem.
Zobacz także:

« powrót

Wyszukaj w portalu

prezentacja

Artex
Artex

produkt

Pilarka tarczowa SC 3 W
Pilarka tarczowa SC 3 W

Panel użytkownika

Twój e-mail
Hasło
        globalvanet.com